Opinie na temat książki 

Wojciech Kurtyka 

Himalaista

„Czytam „Spowiedź Hana Solo” i odczuwam coś w rodzaju dumy. Przewiduję reakcję zgorszenia – no bo jak można doznawać poczucia dumy z przemytniczego dzieła Polaków.

Ja owszem potrafię.

Naturalnie, zdumiewająca historia Hana Solo & CO dzieje się wbrew regułom i porządkowi świata, ale jakże można pozostawać w zgodzie z istniejącym porządkiem świata?

Tego nie potrafię. ………….”

Zamów książkę

Max Cegielski

Pisarz

„Przewalaczy” elektroniki i złota na szlaku Singapur – Indie w latach osiemdziesiątych uważam za prekursorów polskiego kapitalizmu: odważnych ludzi z wielką wyobraźnią.

Zetknąłem się z wieloma z nich, pracując nad wystawą Sklep Polsko-Indyjski/Prince Polonia oraz powieścią o „złotym szlaku”.

Wiem dobrze, że do pisania potrzeba innego typu odwagi niż do przemytu.

Dlatego podziwiam Cezarego, zarówno jako debiutującego, zdolnego autora, jak i człowieka, który zdobył się na szczere opisanie swoich przygód z młodości oraz pielgrzymki przez współczesne Indie.

Zamów książkę

Kinga Dunin 

Socjolożka, publicystka, pisarka, krytyczka literacka

Tak, o mało nie przegapiłam tej książki, a naprawdę warto ją zauważyć.

W każdym razie przegapienie tej książki byłoby błędem, bo jest bardzo ciekawa, dobrze napisana i dotyczy nie tyle Indii, co ważnej i mało opisanej polskiej historii.

Chociaż o Indiach też można się sporo dowiedzieć i to z niezwykłej perspektywy.

Zamów książkę

Daria Monika Lipińska-Nałęcz

Polska historyk, doktor habilitowany nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, w latach 2012–2015 podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Przeczytałam książkę jednym tchem. To rewelacyjna publikacja, jedna z nielicznych, które mną wstrząsnęły. Nie tylko podziwiam odwagę, wręcz brawurę autora, ale przede wszystkim umiejętność obserwowania ludzi, kultur, zdarzeń. To się łączy we wspaniałą całość, od której trudno się oderwać.
Osobiście zazwyczaj zajmuję pozycje obserwatora, a autor choć rewelacyjnie obserwuje zawsze wchodzi do środka. Na swój sposób zazdroszczę tej umiejętności,.

Zamów książkę

 

Spowiedź Hana Solo - Książka - Autor Cezary Borowy - przemytnik.pl

Spowiedź Hana Solo

54.90 

Otrzymujesz:

  • Najlepszy debiut podróżniczy roku 2019, według jury festiwalu KOLOSY
  • Nagroda główna w konkursie Magellana 2020r. za najlepszą książkę reportażową
  • 400 stron
  • 57 kolorowych zdjęć z Indii i Nepalu
  • Mapa z trasami przerzutu elektroniki i złota
Zamów książkę