Max Cegielski - dziennikarz, pisarz, kurator projektów artystycznych

„Przewalaczy” elektroniki i złota na szlaku Singapur – Indie w latach osiemdziesiątych uważam za prekursorów polskiego kapitalizmu: odważnych ludzi z wielką wyobraźnią. 

Zetknąłem się z wieloma z nich, pracując nad wystawą Sklep Polsko-Indyjski/Prince Polonia oraz powieścią o „złotym szlaku”.

Wiem dobrze, że do pisania potrzeba innego typu odwagi niż do przemytu.

Dlatego podziwiam Cezarego, zarówno jako debiutującego, zdolnego autora, jak i człowieka, który zdobył się na szczere opisanie swoich przygód z młodości oraz pielgrzymki przez współczesne Indie.

Anna Gładysz - Tłumaczka i nauczycielka jogi

Brawura, fantazja, humor, ale i wzruszenie – słowem polski „Shantaram”!

Książka Czarka Borowego posiada wszystkie cechy powieści przygodowej, a dodatkowo przemyca wiele ciekawych informacji o Indiach, ich mieszkańcach, przyrodzie i historii, szczególnie za czasów panowania brytyjskiego. Przy okazji poznajemy także niejako „od kuchni” pewne słabiej znane aspekty polskich przemian i tworzenia się nowej sytuacji ekonomicznej po czasach komuny. Książka trzyma w napięciu i dobrze się czyta – polecam!

Elżbieta Sroczyńska

To naprawdę świetna opowieść , która czyta się  jednym tchem, bo zaciekawia tak bardzo, że chcesz już być na kolejnych jej stronach.

Ma wszystko co sprawia, że jest niezwykle wciągająca a jednocześnie podaje czytelnikowi wiele informacji dotyczących religii, kultury, historii i teraźniejszości Indii, błyskotliwie wplecionych w wątek  przemytniczy.

Zachęca do refleksji, pobudza wyobraźnię, daje ten rodzaj niedosytu, który każe sięgnąć po więcej informacji o miejscach, w których osadzona jest opowieść. To niezwykła historia młodych Polaków która mogłaby być scenariuszem niezłego filmu.

Warto sprawić sobie przyjemność lekturą.